• دانشجوگاه
  • دبیرستان
  • کنکور
  • کاردانی
  • کاردانی به کارشناسی
  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • دکتری
  • اکانت ویژه

انتقال دانشجو

انتقالی دانشجو :

دانشجویانی که متقاضی مهمانی و یا انتقال در سال تحصیلی هستند،باید در مدت اعلام شده نسبت به ثبت درخواست خود،تنها در سامانه خدمات آموزشی اقدام کنند چون فقط یکبار امکان آن در سال وجود دارد.

دانشجویانی که قصد مهمانی مبنا را دارند در صورتی که سکونت دائمی خانواده دانشجو در نزدیکترین محل به دانشگاه مقصد باشد،می توانند پس از اعلام قبولی از سوی سازمان سنجش کشور و یا در حین تحصیل در دانشگاه مبدا با کسب حداقل ۸۵ درصد نمره آخرین فرد قبول در همان رشته در دانشگاه مقصد برای دانشگاههای گروه ۲ تا ۶ ، کسب حداقل ۹۰درصد برای دانشگاههای گروه ۷ و کسب حداقل ۹۵درصد نمره آزمون سراسری آخرین فرد پذیرفته شده در همان رشته در دانشگاه مقصد برای دانشگاههای گروه ۸ مهمان مبنا شوند.

همچنین در صورتی که دانشجو حداقل یک نیمسال تحصیلی را در دانشگاه یا موسسه مبدأ با میانگین کل حداقل ۱۳ گذرانده باشد، می‌تواند تقاضای مهمان شدن کند که مدت مهمانی می‌تواند تا چهار نیمسال برای مقطع کارشناسی پیوسته و دو نیمسال تحصیلی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ادامه یابد. پس از آن دانشجو باید یا به دانشگاه مبدأ بازگردد و یا با احراز شرایط مندرج در این آیین‌نامه تبدیل به میهمان دائم شده و یا به دانشگاه مقصد منتقل شود.

ضمنا دانشجویان دانشگاه پیام نور برای مهمان شدن در مراکز و واحدهای آن ، کسب حداقل میانگین را نیاز ندارند.
در همین راستا در صورتی که سکونت دائمی خانواده دانشجو در نزدیکترین محل به دانشگاه مقصد باشد، دانشگاه‌ها باید درصورت احراز یکی از شرایط ازدواج دانشجوی دختر (در زمان دانشجویی) در صورتی که محل اشتغال دائم همسر دانشجو، قبل از ازدواج، در نزدیک‌ترین محل به دانشگاه مقصد باشد، فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده، در زمان دانشجویی به طوری که وی به تشخیص مراجع قانونی به عنوان کفیل خانواده شناخته شود، بیماری خاص دانشجو به تایید مراجع ذیصلاح و معلولیت موثر دانشجو که در زمان دانشجویی صورت گرفته باشد، با مهمانی دانشجو موافقت کند.

نحوه پرداخت شهریه برای متقاضیان مهمانی:

بر اساس آیین‌نامه نقل و انتقالات، دانشجویان دوره روزانه دانشگاه‌ها در دوران مهمانی، ملزم به پرداخت شهریه مطابق تعرفه دانشجویان نوبت دوم و دانشجویان موسسات و دانشجویان نوبت دوم دانشگاه‌ها در طول دوره مهمانی، ملزم به پرداخت شهریه ثابت به موسسه یا دانشگاه مبدأ و کل شهریه ثابت و متغیر به موسسه یا دانشگاه مقصد هستند و مدرک فراغت از تحصیل دانشجوی مهمان، در هر صورت توسط دانشگاه مبدأ صادر می‌شود.

شرایط نقل و انتقال دانشجو :

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران انتقال دانشجو به دانشگاه دیگر، مشروط به کسب معدل بالاتر از میانگین معدل دانشجویان ورودی‌های همان سال و همان رشته در دانشگاه مقصد، در مدت حداقل سه نیمسال متوالی مهمانی برای مقطع کارشناسی پیوسته و دو نیمسال متوالی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است.

انتقال دانشجویان دانشگاه پیام نور بر اساس نواحی پنج‌گانه و انتقال از ناحیه بالاتر به ناحیه هم تراز و پایین تر بلامانع است.

در صورت انتقال، واحدهای گذرانده شده دانشجو در دانشگاه مبدأ که نمرات آن‌ها ۱۲ و یا بالاتر است، پذیرفته می‌شود و پذیرفتن واحدهای با نمره کمتر از ۱۲، برعهده دانشگاه مقصد خواهد بود.

ثبت درخواست یا مهمانی کلیه دانشجویان دانشگاه آزاد فقط از طریق سایت سامانه نقل و انتقالات دانشجویی امکان پذیر خواهد بود.

و درخواست در هر ترم یکبار صورت می گیرد.

قابل توجه دانشجویان عزیز ثبت درخواست در این سامانه به منزله قبولی درخواست نمی باشد و امکان رد این درخواست وجود دارد.

زمان ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۴-۹۵ ، از تاریخ ۱۵/۰۹/۱۳۹۴ الی ۳۰/۰۹/۱۳۹۴ امکان پذیر می باشد.

و ثبت درخواست دارای هزینه است و پس از ثبت درخواست اماکن برگشت مبلغ وجود ندارد.

برای ثبت درخواست بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

http://transfers.qom-iau.ac.ir/

 

بازدید :
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function cystats_getPostVisitsByID() in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php:29 Stack trace: #0 /home3/daneshju/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /home3/daneshju/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home3/daneshju...') #2 /home3/daneshju/public_html/index.php(17): require('/home3/daneshju...') #3 {main} thrown in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php on line 29