• دانشجوگاه
  • دبیرستان
  • کنکور
  • کاردانی
  • کاردانی به کارشناسی
  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • دکتری
  • اکانت ویژه

ازمون دکتری

مصاحبه دکتری آزاد

سلام به تمامی شما عزیزان ، در اینجا می خواهیم در مورد کلیات دکتری به شما اطلاعات بدهیم.

اول از همه با یک خبر شروع می کنیم ، علوی فاضل در مورد پذیرش ۱۲ هزار نفر در دکتری ۹۴ دانشگاه آزاد و چگونگی سوالات و نحوه محاسبه نمره نهایی گفتگو داشته است.

علوی فاضل : پس از انجام مصاحبه نمره کل دعوت شدگان به مصاحبه آزمون دکتری این دانشگاه بر اساس ۷۵ درصد نمره آزمون و ۲۵درصد نمره مصاحبه تعیین و سپس به ترتیب نمره کل از بالاترین نمره به پایین ترین نمره رتبه بندی می شود.

خیلی از دانشجویان با این نوع سنجش مخالف هستند که چرا ۷۵ درصد برای کتبی و ۲۵ درصد برای شفاهی باید باشد نظرات بسیاری از دانشجویان این بود که شاید در زمان ازمون کتبی من خوب نباشم و ۷۵ درصد تاثیر برای ازمون کتبی زیاد است.البته در دانشگاههای دولتی این مسئله فرق می کند و با انصاف بیشتری پرسش می شود و توجه آنها به مدرک علمی شماست اما در دانشگاه های آزاد سوالاتی پرسیده می شود و کسانی که برای اولین بار شرکت می کنند و تجربه ندارند سخت و دشوار است.

طبق اظهارات دانشجویان اگر شما فارغ التحصیل دانشگاه آزاد باشید مصاحبه گر دولتی باشد برخورد آنها با شما زیاد جالب نیست و نسبت به اینجور دانشجویان جبهه می گیرند و همین قضیه بلعکس هم می باشد که دغدغه ی خیلی از دانشجویان است.

اخبار جدید مصاحبه دکتری

در سال ۹۴ تعداد ۱۲۰ محل دانشگاهی مجری مقطع دکتری تخصصی هستند ، در ازمون دکتری تخصصی سال ۹۴ دانشگاه ازاد هر داوطلب مجاز به انتخاب ۴۰ محل دانشگاهی است.

در ضمن سوالات ازمون دکتری دانشگاه ازاد در دوره تخصصی به جز دروس طراحی رشته های معماری و شهرسازی بصورت تستی است.همچنین در ازمون دکتری دانشگاه ازاد ، هر پاسخ درست ۳ نمره مثبت دارد و هر پاسخ اشتباه یک نمره منفی و سوالات بی پاسخ هیچ تاثیری ندارد.

در آخر گزینش دانشجو در هر رشته با اولویت نمره کل و محل های دانشگاهی داوطلب در انتخاب های ۴۰ گانه و به تعداد ظرفیت هر محل دانشگاهی انجام می شود.

زمان مصاحبه دکتری در خرداد ماه سال بعد صورت می گیرد.

بازدید :
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function cystats_getPostVisitsByID() in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php:29 Stack trace: #0 /home3/daneshju/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /home3/daneshju/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home3/daneshju...') #2 /home3/daneshju/public_html/index.php(17): require('/home3/daneshju...') #3 {main} thrown in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php on line 29