• دانشجوگاه
  • دبیرستان
  • کنکور
  • کاردانی
  • کاردانی به کارشناسی
  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • دکتری
  • اکانت ویژه

1

با سلام و درود خدمت تمامی دانشجویان عزیز ایرانی ، در این قسمت ما به دانشکده های دانشگاه شهید بهشتی می پردازیم.

اول از همه کل دانشکده های دانشگاه شهید بهشتی به ترتیب حروف الفبا نام می بریم و در هر کدام از آنها را مختصر خدمتتان معرفی میکنیم ، با نوشته های ما همراه باشد.

۱-دانشکده الهیات و ادیان ۲- دانشکده ادبیات و علوم انسانی ۳- دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ۴- دانشکده حقوق

۵-دانشکده فیزیک ۶- دانشکده شیمی ۷- دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی ۸- دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی

۹- دانشکده علوم ریاضی ۱۰- دانشکده علوم زمین ۱۱- دانشکده علوم زیستی ۱۲- دانشکده مدیریت و حسابداری

۱۳- دانشکده معماری و شهرسازی ۱۴- دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر ۱۵- دانشکده مهندسی هسته ای

۱۶- دانشکده مهندسی انرژی و فناوریهای نوین.

دانشکده شیمی

گروه شیمی دانشکده علوم در سالتحصیلی ۴۲-۱۳۴۱ فعالیت خود را با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی رشته شیمی آغاز کرد. گروه شیمی دانشگاه شهید بهشتی با بیش از پنج دهه فعالیت مستمر و درخشان آموزشی و پژوهشی در زمینه های مختلف شیمی، در آذر ماه ۱۳۹۱ به دانشکده شیمی ارتقاء یافت و ریاست آن بر عهده آقای دکتر محمد رضا نبید دانشیار شیمی پلیمر گروه شیمی کاربردی قرار گرفت.

دانشکده شیمی در مجموع در حال حاضر دارای ۲۵ عضو هیات علمی تمام وقت با مدرک دکتری تخصصی، ۳ مربی با مدرک کارشناسی ارشد، ۳۴۱ دانشجوی کارشناسی، ۷۴ دانشجوی کارشناسی ارشد، ۷۸ دانشجوی دکتری تخصصی و ۵ پژوهشگر دوره پسا دکتری می باشد. حدود ۱۰۰ دانشجو نیز با قبولی در آزمون متمرکز و نیمه متمرکز ورودی دانشگاه ها در شروع نیمسال اول ۱۳۹۳-۱۳۹۲ به مجموعه دانشکده شیمی افزوده شدند. 

دانشکده شیمی دانشگاه شهید بهشتی شامل سه گروه شیمی کاربردی، شیمی محض و شیمی نفت و کاتالیست می باشد. این دانشکده سالانه از طریق کنکور سراسری در مقطع کارشناسی شیمی در دو گرایش کاربردی و محض، در مقطع کارشناسی ارشد در پنج گرایش آلی، تجزیه، شیمی فیزیک، کاربردی و معدنی و در مقطع دکتری تخصصی در چهار گرایش آلی، تجزیه، شیمی فیزیک و معدنی دانشجو جذب می نماید. این دانشکده در نظر دارد در آینده نزدیک در مقطع کارشناسی ارشد رشته های شیمی پلیمر، شیمی دارویی، کاتالیست و شیمی محیط زیست نیز دانشجو جذب نماید.

بازدید :
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function cystats_getPostVisitsByID() in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php:29 Stack trace: #0 /home3/daneshju/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /home3/daneshju/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home3/daneshju...') #2 /home3/daneshju/public_html/index.php(17): require('/home3/daneshju...') #3 {main} thrown in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php on line 29