• دانشجوگاه
  • دبیرستان
  • کنکور
  • کاردانی
  • کاردانی به کارشناسی
  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • دکتری
  • اکانت ویژه

کنکور 95

کنکور سراسری سال ۹۵ :

برای شروع توضیحات مختصری در مورد کنکور می دهیم تا شما عزیزان آشنایی بیشتری با کنکور داشته باشید و بدانید که کنکور از چه تاریخی شروع شد و به چه نحوی بوده است.

کنکور (کانکور به فرانسوی) نام آزمونی است که برای سنجش تمامی داوطلبان ورود به دانشگاه است که با این روش آموزش های داوطلبان را به چالش می کشد کنکور در بعضی از کشورها مانند چین ، ترکیه ، ژاپن و ایران برگزار می شود اما در کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا برگزار نمی شود.

سازمان سنجش آموزش کشور که سازمانی تحت نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.متولی اصلی برگزاری کنکور سراسری برای ورود به دانشگاههای دولتی است البته طبق نظر بسیاری از نظریه پردازان و اساتید دانشگاه در ایران یک آزمون چهارگزینه ای به این شکل نمی تواند ابزار مناسبی برای تعیین سطح علمی و بهره هوشی داوطلبان باشد.به همین دلیل یکی از ضعف های ایران در تربیت فارغ التحصیلان مخصوصا در رشته پزشکی همین تعیین سطح را دانسته اند.با اینکه ایران از نظر پزشکی رتبه ی خوبی در جهان دارد ولی بیشتر متخصصین ایرانی در خارج از کشور تحصیلات خود را به پایان رسانده اند.

این آزمون هر ساله در تیرماه برگزار می شود و از سال ۱۳۹۱ بصورت ۵ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، زبان های خارجی و هنر بصورت جداگانه برگزار می شود.

برمیگردیم به سال ۱۳۴۸ در ایران که اولین سال برگزاری کنکور بوده است و تعداد داوطلبان در آن سال به ۴۷۷۰۳ نفر رسیده بود در این کنکور سوالات بصورت جواب کوتاه طراحی شده بود آزمون سال ۱۳۹۴ چهل و هفتمین آزمون برگزاری شده در ایران است.

حالا از سال ۱۳۴۸ بر می گردیم به سال جدیدی که پیش رو داریم یعنی سال ۱۳۹۵   ، برای کنکور سال ۹۵ یک سری ابهاماتی وجود دارد که یکی از آنها تاثیر نمرات پیش دانشگاهی در کنکور ۹۵ و ۹۶ می باشد در همین راستا رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد ، میانگین نمرات دانش آموزان متوسطه در دو سال اخیر ۱۲ است که از نظر ما خوب نیست و انتظار داریم نمرات از ۲۰ همان ۲۰ باشد.

آقای عمادی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر میانگین نمره دانش آموزشان متوسطه خیلی تغییر نکرده است ، عنوان کرد : اعلام میانگین نمره دانش آموزان به واسطه این است که توجه والدین ، جامعه ، دانش اموزان و معلمان را جلب کنیم.وی در خصوص تاثیر نمرات پیش دانشگاهی در نتایج کنکور را با اهمیت ارزیابی کرد و گفت : از خرداد ۹۵ تاثیر نمرات پیش دانشگاهی در کنکور ۵ درصد مثبت است و این تاثیر در خرداد ۹۶ بصورت ۵ درصد قطعی خواهد بود.

همچنین رئیس سازمان سنجش آقای خدایی در مورد زمان اعلام نتایج کنکور ۱۳۹۵ و وضعیت اعمال معدل در کنکور صحبت هایی را داشته اند.یکی از بندهای تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری از سوی دیوان عدالت اداری گفت : در سال ۹۵ میزان سوابق تحصیلی بر اساس قوانین الزام آور است و نمی خواهیم بگوییم که رای دیوان عدالت اداری را اجرا می کنیم یا خیر ، زیرا لازم الاجراست و اگر قوانین دیگری نباشد ، حتما آن را اجرا می کنیم.

نکته : از آنجایی که در خرداد ماه امکان برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۵ نمی باشد با تصمیم سازمان سنجش زمان آن تغییر کرد و موکول شد به روزهای ۲۴ و ۲۵ تیرماه و اعلام نتایج کنکور ۹۵ در مهرماه صورت می گیرد.

با آروزی موفقیت برای تمامی عزیزان پشت کنکوری.

بازدید :
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function cystats_getPostVisitsByID() in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php:29 Stack trace: #0 /home3/daneshju/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /home3/daneshju/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home3/daneshju...') #2 /home3/daneshju/public_html/index.php(17): require('/home3/daneshju...') #3 {main} thrown in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php on line 29