• دانشجوگاه
  • دبیرستان
  • کنکور
  • کاردانی
  • کاردانی به کارشناسی
  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • دکتری
  • اکانت ویژه

شهریه دانشگاه

 گران شدن شهریه دانشگاه پیام نور در سال ۹۳و۹۴…

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : شهریه دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ برای کلیه دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نسبت به سال تحصیلی گذشته ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
در رابطه با شهریه دانشجویان مقطع دکتری معاون مالی و اداری دانشگاه پیام نور اعلام کرده بود که شهریه دانشجویان دکتری پیام نور ۲۵ افزایش پیدا کرده است که البته این مسئول پیام نور همچنین یادآور شد : شهریه ورودی های ۹۲ نیز که افزایش قابل توجه ای داشته بود نیز اصلاح شده است.
ابوالفضل فراهانی سرپرست دانشگاه پیام نور اعلام کرده است که : در دانشگاه پیام نور تصمیم‌گیری در رابطه با افزایش شهریه با هیأت امناست که بر اساس مصوبات در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۵ درصد افزایش شهریه داشتیم که کاملا قانونی است.
این افزایش شهریه به دوره‌های قبل نیز مربوط می‌شود زیرا در دفترچه آزمون نیز قید شده است که سالانه در ابتدای مهرماه افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی شهریه وجود دارد.
فراهانی ادامه داد: البته مراجع ذیربط اجازه افزایش تا ۲۵ درصد را دادند ولی دانشگاه پیام نور زیر سقف مجوز افزایش شهریه داشته است.
فراهانی گفت: در ارتباط با مقطع دکتری نیز در جلسات هیأت امنا از مهرماه سال ۹۲، ۹۰ درصد افزایش تصویب شد که این میزان لغو شد ولی با توجه به اینکه در دو سال گذشته افزایش شهریه نداشتیم از مهر ۹۳ به میزان ۲۵ درصد شهریه این مقطع نیز افزایش یافت که با احتساب دو سال گذشته هر سال ۱۲ تا ۱۲٫۵ درصد افزایش یافته است و کاملا قانونی است.
چرا شهریه ثابت دانشگاه افزایش پیدا کرده؟
فرهانی سرپرست دانشگاه پیام نور در این مورد اعلام کرده است که : شهریه ثابت دانشجویان نیز به صورت قانونی افزایش یافته است. شهریه ثابت شهریه پایه است و به این مفهوم نیست که این شهریه تغییر نمی‌کند بلکه این شهریه به صورت شهریه پایه تا زمانی که دانشجو فارغ‌التحصیل نشده است تعریف می‌شود. بنابراین شهریه ثابت نیز هر ساله به میزان مصوب تغییر می‌کند.
با توجه اینکه بسیار پیگیر جدول شهریه سال تحصیلی ۹۴-۹۳ ابلاغی از سوی سازمان مرکزی پیام نور بودیم ولی مثل اینکه تا این لحظه هیچ جدول شهریه ای به مراکز ابلاغ نشده است و ما بر اساس جدول شهریه ای که در دفترچه های ثبت نام سال ۹۳ اعلام شده است ، شهریه ها را منتشر میکنیم:
شهریه ثابت دانشجویان کارشناسی پیام نور برای کلیه رشته ها در مناطق ۱ و ۲ مبلغ ۱۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان و برای مناطع ۳ ، ۴ و ۵ مبلغ ۸۸ هزار و ۵۵۰ تومان می باشد.
شهریه ثابت کارشناسی ارشد پیام نور در سال ۹۳ برای کلیه رشته ها ۶۲۱ هزار تومان، شهریه متغیر ۶۲ هزار تومان ، شهریه واحدهای عملی کم هزینه ۱۸۴ هزار تومان و شهریه دروس عملی پر هزینه و پایان نامه برای هر واحد ۲۸۷ تومان می باشد.
جدول شهریه دانشجویان دکتری مشخص نشده است.

بازدید :
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function cystats_getPostVisitsByID() in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php:29 Stack trace: #0 /home3/daneshju/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include() #1 /home3/daneshju/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home3/daneshju...') #2 /home3/daneshju/public_html/index.php(17): require('/home3/daneshju...') #3 {main} thrown in /home3/daneshju/public_html/wp-content/themes/daneshju/single.php on line 29